Hajrá Érdi Férfi Kézilabda SE!

EGYRE KÖZELEBB A FELSŐHÁZI FOLYTATÁSHOZ A FELNŐTTEK

Újabb bajnoki pontokat gyűjtött az Érdi Férfi Kézilabda Sportegyesület a Magyarország Kézilabda Nemzeti Bajnokság II F-csoportjában. A hazai versenysorozat 11. fordulójában a MAFC vendégei voltak Hajdu Tamásék, a mogyoródi Szent László Általános Iskola tornacsarnokában. A tabellán elfoglalt helyezések alapján a vendégcsapat lépett pályára nagyobb eséllyel, azonban a mérkőzés nem ígérkezett könnyűnek.

A találkozó első gólját a hazaiak szerezték és hét percnyi játék után már hárommal vezettek. 6:6-nál ugyan egyenlő volt az állás, de ezután megint a MAFC került jobb helyzetbe. 11:11-nél Veres Máténak köszönhetően egalizált az érdi klub, majd a 24. percben Gyöngyösi Dávid is betalált, amivel először vezetett együttesünk a mérkőzés folyamán. A folytatásban a házigazda futott az eredmény után, de az első félidő végére egyenlített, így 14:14-nél mentek pihenőre a csapatok. A második játékrész javarészt fej fej melletti küzdelmet hozott, mindkét fél sokat tett a bajnoki pontok megszerzéséért. A 47. percben 24:21-nél, Hajdu Tamás góljával először vezetett hárommal az Érdi FKSE Treff 99 gárdája. Ezt a fórt pedig már nem tékozolta el a Csapat, kettőnél közelebb nem engedte az ellenfelet. A találkozó két legeredményesebb érdi kézilabdázója Gyimesi Máté és Ormay Soma Nándor volt, mindketten hét góllal járultak hozzá a két bajnoki pont bezsebeléséhez.

„Kicsit álmosan kezdtük a mérkőzést. Védekezésben és támadásban is akadtak problémák, ami 4-1-es hazai előnnyel indult. Tempót váltottunk és elkezdtünk felzárkózni, majd átvettük a mérkőzés irányítását. Végig tartva a 2-3 gólos előnyünket, sikerült 2 pontot elhoznunk idegenből, ami a felsőház szempontjából nagyon fontos. Ezúton is szeretnék gratulálni a srácaimnak, mert küzdésből jelesre vizsgáztak. És nem utolsó sorban szeretném megköszönni a játékosok, stábtagok első féléves munkáját és a támogatók segítségét!” – nyilatkozta Narancsik Imre edző. Folytatás 2024. február 17-én 18.00 órakor a Treff Sportközpontban, amikor is a Budai Farkasok-RÉV U21 korosztályos együttesét látjuk vendégül.

forrás: erdmost.hu